Barngrupp/Ungdomsgrupp

Anmälan barngrupper VT2018

Det finns ett begränsat antal platser kvar till terminens tre barngrupper. Grupperna träffas varje vecka på söndagar med start den 21 januari.

* Grupp 1 för 7-9 år träffas på söndagar 11:00-12:30 och leds av Jens.
* Grupp 2 för 7-9 år träffas på söndagar 15:30-16:30 och leds av Greta och Magnus.
* Gruppen för 10-15 år träffas på söndagar 16:30-17:30 och leds av Johan och Magnus.

Terminskostnaden är 300 kr per deltagare och då ingår ett medlemskap i klubben för 2018 (avgiften betalas till ledarna på en träff). För föräldrar som hjälper till ingår ett medlemskap i barnets terminsavgift. Vi kommer att ordna gröntkort-utbildning för de som behöver (kursen är 2*2h kvällstid, datum ej bestämt).

Anmälan till grupperna sker via nedanstående formulär. Vi tar inte emot anmälningar via e-mail.

* Anmälningsformulär för barn 7-9 år grupp 1 (söndagar 11:00-12:30) Fullbokad
* Anmälningsformulär för barn 7-9 år grupp 2 (söndagar 15:30-16:30) Fullbokad
* Anmälningsformulär för barn 10-15 år (söndagar 16:30-17:30) Fullbokad

[Edit] Grupperna är fullbokade. Vi har inget kösystem för kommande grupper/terminer och det går inte att föranmäla sig.

Alla är naturligtvis mycket välkomna att komma på våra ordinarie öppettider. All information som behövs finns här på hemsidan – Öppettider, Medlemskap och Vanliga frågor.

För att inte missa en nyhet som läggs in på hemsidan så prenumerera på vårat RSS flöde eller följ KKlatterklubb på Twitter.

Dela

Senaste nytt

Sommarstängt 2026

Nu närmar vi oss sommaren och det innebär att klubben håller stängt för säsongen. Sista öppningsdag är torsdag 18 juni. Från och med 19 juni och fram till 17 augusti är klubben stängd och vi öppnar igen måndag 17 augusti. Vi vill... Läs mer

Facebook